Adım Adım Hayallerinizdeki Bebek Odası

Adım Adım Hayallerinizdeki Bebek Odası

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren, mutlaka aklınız farklı bebek odası fikirleriyle doludur. Minik mucizeniz için mükemmel odayı yaparken ilk adımınız ilham almak…

Bebeğinizin cinsiyetini henüz bilmiyorsanız, hem erkek hem kız odaları için hayallerinizi genişletin. Çeşitli dekorasyon web sitelerini dolaşın, farklı fikirler alabileceğiniz sosyal medya hesaplarını inceleyin, BabyMall websitesinde araştırmanızı yapın. Burada bebeğiniz için her şeyi bulabilirsiniz.

Şimdi adım adım size bebeğiniz için hayal ettiğiniz odayı nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Temizlik

Başlangıçta evinizde bebeğinizin odasına karar verme ve odanın temizliğini yapmak gerekli. Biliyoruz pek de eğlenceli bir başlangıç değil ama iyi bir neden için koşulları en iyyi hale getirmeli. Muhtemelen gelecekte bebeğinizin odası şu anda depo ya da çalışma odası olarak kullanılıyor olmalı. Bu nedenle mutlaka iyi bir temizlik yapılması gerekir; çünkü yakında küçük prensesiniz ya da prensiniz burada uyuyacak.

İlham

Temizlik ve toparlanma gibi keyifsiz işler yaparken bir yandan da biraz daha eğlenceli ve ilham alacağımız etkinlikler de yapabiliriz. Örneğin sosyal medyada bebeğinizin odası için birçok farklı ilham kaynağı bulabilirsiniz. Beğendiğiniz her şeyi toparlayın ve kendinize bir ruh hali tahtası yapın. Bunu dilerseniz bir pano üzerinde de yapabilirsiniz böylece sakladığınızda ilerleyen dönemde elinizde keyifli bir hatıra da kalmış olacaktır. Makaslarınızı, yapıştırıcılarınızı hazırlayın ve tüm ilhamınızı bu pano üzerinde biraraya getirin. Ayrıca BabyMall mağazalarımızı da ziyaret ederek birbirinden güzel bebek odalarını da keşfedebilirsiniz. Ne de olsa André Gide’nin de söylediği gibi “İyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir.”

İhtiyaç Listesi

Bebeğiniz doğmadan önce hazırlamanız gereken birçok eşya olduğundan uzunca ve detaylı bir ihtiyaç listeniz olacaktır. Bunlarla ilgili detaylarımızı diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Bebeğinizin odasını hayal ederken bizim önerimiz bu ihtiyaç listenizi ayrıca değerlendirmeniz ve bebek odası için çıkacağınız alışverişinizde sadece bu konuya odaklanmanızdır. Aksesuarlar ve genel ihtiyaçlar ayrıcabir alışveriş planlayın. Hepsini bir arada yapmaya çalışmak sizi hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak yoracaktır. Genel ihtiyaçlarınız dışında bebek odası için ihtiyaçlarınız için de bir liste yapmayı unutmayın.

Bebeğiniz bir …

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenir öğrenmez hayalinizdeki bebek odasını yavaş yavaş ayarlama zamanı gelmiş demektir. Artık ruh halinizi bu konuda yönlendirebilir ve kız veya erkek temanıza karar verebilirsiniz. Cinsiyeti sürpriz mi olacak? Bu durumda da tarafsız bir bebek odası için oldukça geniş olanaklar mevcut. İlhamlarınızdan yol alarak hayalinizdeki odayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Dekorasyon işleri

Odanın duvarlarına güzel bir boya ya da şirin bir duvar kağıdı, bebeğiniz için özenle seçilmiz bir zemin ve pencerelere güzel perdeler. Oda yenilenmeye başladığında şekillenmeye başlıyor.

Alışveriş zamanı

BabyMall’e dilediğiniz bir gün gelin ve bebeğiniz için her şeyi bulabileceğiniz mağazalarımızda çok sayıda seçeneği bulunan mobilyaları inceleyin, ilham alın. Konusunda uzman ekip arkadaşlarımız size seçimleriniz konusunda aklınıza takılabilecek tüm detaylar ile ilgili yardımcı olacaktır. Odalarda dolaşın, hayal kurun…

Öncelikle büyük ürünler

Bebeğiniz için mobilyaları seçerek başlayın. Huzurla uyuyacağı yatak, çekmeceli dolap ve daha geniş bir dolap düşünün. Seçeceğiniz mobilyalar takım da olabilir, farklı tarzlarda mobilyaları da birleştirebilirsiniz. Kendiniz için de bir emzirme koltuğu düşünebilirsiniz.

Aksesuarlar

Mobilyaları seçtikten sonra odayı dekore etme zamanı geldi. Lamba, yatak takımları, oyuncaklar, raflar, buhar makineleri ve aklınıza gelecek daha birçok ürün. Tüm bu ürünleri BabyMall’de rahatça bulabilirsiniz.

Yerleştirme

Tüm ürünleriniz evinize geldiğinde her şeyi kendiniz yapabileceğinizi düşünmeyin. Tam da göbeğinizin iyice büyüdüğü bu dönemde ağır eşyaları kaldırmak, merdivende durmak gibi tehlikeli işler için mutlaka yardım isteyin. Unutmayın sağlığınıza özen göstermelisiniz.

Keyfini çıkartın

Her şeyi tamamladığınıza emin olduğunuzda son  kontrollerinizi yapın ve bebeğinizin odası için hayalinizi gerçekleştirdiğiniz için kendinizi kutlayın. İlerleyen zamanda bebeğinizle bolca vakit geçireceğiniz yavrunuzun odasında oturun ve keyfini çıkarın.

 

Hayalinizdeki bebek odasını yaratırken size bol eğlence ve başarılar dileriz!